Ünlü Milyarder ‘Bitcoin Alın’ Dedi, Dev Banka Parayı BTC’ye Yatırdı!

Milyarder yatırımcı ve SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, bir kez daha Bitcoin (BTC)’ye dikkat çekti. Scaramucci, ABD dolarının cazibesini kaybettiğini belirtti. 2020’deki bir doların değerinin şu anda yaklaşık 75 sent değerinde olduğunu gösterdi. Bunun ardından takipçilerine BTC almalarını tavsiye etti. Bu arada, dünyanın en büyük saklama bankası olan BNY Mellon’un ETF aracılığıyla BTC yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Anthony Scaramucci’den bir ‘Bitcoin Alın’ mesajı daha!

Son yıllarda ABD doları ve teknik olarak çoğu itibari para birimi değer kaybediyor. Bu Merkez Bankası banknotlarının bir değer deposu olarak güvenmeye değmediğini kanıtlıyor. Bitcoin tarafından kaydedilen %25,14’lük bileşik enflasyon oranı, yatırımcıların dikkat etmesi gereken büyük bir kırmızı bayrak olarak kabul ediliyor. Anthony Scaramucci, takipçilerine yardımcı olmak amacıyla, görüşlerini paylaştı. Scaramucci, itibari paranın “truflasyonundan” kaçış olarak BTC satın alınmasını tavsiye etti.

Anthony Scaramucci’nin Bitcoin pozisyonu, BTC ekosistemindeki pek çok kişinin desteklediği bir pozisyon. Michael Saylor gibi endüstri liderleri o zamandan beri Bitcoin’in genel satın alma gücüne olan inançlarını koruyor. Tesadüfen, Michael Saylor’un MicroStrategy Incorporated şirketi Ağustos 2020’de Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Bu hamle firmaya BTC’nin önemli bir destekçisi olarak büyük beğeni kazandırdı. MicroStrategy, portföyünde 214.000’den fazla Bitcoin tutuyor. Böylece, şirket yatırımından muazzam bir getiri elde etti. Bu da BTC’nin herkesin dikkatini çekmeye değer bir varlık olduğunu gösterdi.

BNY Mellon, BTC’ye yatırım yapıyor!

Dünyanın en büyük saklama bankası olan BNY Mellon, spot borsa yatırım fonu (ETF) aracılığıyla Bitcoin’e (BTC) yatırım yapan en son kuruluşlar arasında yer aldığı ortaya çıktı. Bir Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) dosyasında kurum, dünyanın en büyük yatırım firması olan BlackRock ve Grayscale’in ETF’lerine yatırım yaptığını açıkladı.

Bankanın Bitcoin ETF piyasasına girmesi, potansiyel olarak bu ürüne olan ilginin arttığına işaret ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD SEC’in Bitcoin ETF’lerini onay vermesi, kurumların kriptoya bakış açısını değiştirdi. Bu onayla, 11 ürün ticarete başlamak için izin aldı. Bu hamleyle Bitcoin, Mart ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.000 doların üzerine çıktı. Böylece, kripto piyasasının yeniden canlanmasına kısmen katkı sağladı.

BlackRock ve Grayscale ETF’leri popüler seçenekler olarak ortaya çıktı. Ayrıca, önemli sermaye girişleri çekti. Örneğin, BlackRock’ın IBIT ETF’si sürekli olarak yatırım çekti. Böylece, yaklaşık iki ay içinde yaklaşık 15,5 milyar dolar biriktirdi. Ancak, BlackRock’ın giriş serisi 24 Nisan’da 0 dolar giriş kaydederek sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir